VIRTUAL ASSISTANT

Marta Kunert

GAIN TIME FOR YOUR PRIORITIES

You can achieve a lot by yourself, but with a good team and support you can go to the top!
And there you're going, aren't you?

Hello!

My name is Marta i I am a Virtual Assistant.

I am here to relieve you of the excess of tasks and responsibilities, so that you gain time to do the things that matter most to you and to achieve your business and private goals!

“Maybe you are the rudder, sailor and ship … Maybe you can do some things faster … but undoubtedly you will always go further with the team and support!”

So don't waste your precious time and delegate some of your duties,    , 
because it's the key to your success!

or find out more about me

hi! 🙂

A geologist by profession, specializing in laboratory soil research. For many years I worked in the geological and construction industry both as a geologist and ASSISTANT!

I love challenges and I am constantly looking for new development and learning opportunities! Personally, passionate about personal development and the complexities of the human mind. I am fascinated by people, cultures and their languages!

At home, relax with a good book, interior decoration, handicrafts or an easel with paints.

I am one of those people who see a glass half full! Focused on finding solutions and not problems! My natural gift is the ability to listen carefully and respond to the needs of others. Once you make a commitment, you can always count on me! At the same time, realizing that life writes different scenarios, I am open to potential changes and flexibly adapt the action plan to new situations and emerging circumstances.

I believe that a positive attitude, building good interpersonal relationships, mutual help and support in cooperation is the key to success!

Best wishes

Marta Kunert
Virtual Assistant

Wirtualna Asystentka

THINKER

Niektórzy mówią, że “za dużo” myślę, ale to właśnie lubię:) Sensowne rozmowy i aktywność umysłowa… to  moje codzienne ćwiczenia “mięśni mózgu”. 

EMPATHY

Umiejętność wejścia w czyjeś buty to mój naturalny dar. Mogę nie zgadzać się z każdą perspektywą i emocjami, ale potrafię zrozumieć odmienne punkty widzenia. To pozwala mi na indywidualne podejście do każdej osoby.

PEACEKEEPER

Jestem nastawiona na szukanie rozwiązań konfliktów i ustanowienie harmonii. Uważam, że ponieważ konflikty nas dzielą, trzeba znaleźć wspólne obszary porozumienia, aby pójść dalej. By być bardziej produktywnym, staram się szukać konsensusu zamiast tracić czas w nieefektywnych konfrontacjach.

OPTIMISTIC

Jestem z tych osób, które widzą szklankę do połowy pełną,  a nie pustą! Zarówno w obszarze zawodowym, jak i prywatnym potrafię dostrzec pozytywne aspekty każdej sytuacji.

COACH

Wbrew temu, co mogą myśleć inni, wierzę, że każda osoba ma potencjał. Nikt z nas nie osiągnął najwyższego poziomu doskonałości – zawsze jest miejsce na rozwój. Pomaganie innym w wykorzystaniu ich potencjału i doświadczeniu sukcesu – to po prostu coś co uwielbiam!

CliftonStrenghts

Now that you’ve known me a little bit, check now what I can do for you as your Virtual Assistant!

what can I do for you

services

Administrative support

Concierge & Life management

Social media & Grafika

Copywriting

partnership

Scroll to top